Appartement Palais Plages

  • 22 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum
  • 3 gäster
  • 2 sängar

Appartement Palais Plages Cannes, som har plats för upp till 3 gäster, ligger i distriktet Centrala Cannes, ungefär 5 minuter till fots från Musée de la Castre. Den här 22 m² stora lägenheten erbjuder också en allmän parkering i närheten.

Lägenheten erbjuder en separat toalett och en dusch för ökad komfort. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar.

Njut av din vistelse på en uteplats.

Boendet har ett komplett kök utrustat med kylskåp, köksredskap och glas.

Gästerna kan besöka Le Suquet mindre än 150 meter bort. Gästerna kommer att bo nära Marché Gambetta. Appartement Palais Plages med 2 sovrum erbjuder också närhet till Marché Forville, som ligger ungefär 6 minuter bort till fots. Busstationen Plage du Midi är belägen mindre än 450 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Appartement Palais Plages Cannes
Studio Bas Suquet
Mobilpris

Studio Bas Suquet

46 m från boendet
St Antoine Apartment
Mobilpris

St Antoine Apartment

61 m från boendet
Appartement Suquet Cannes
Mobilpris

Appartement Suquet Cannes

9.3
Utmärkt 4 recensioner
95 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    28 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Klädkammare
    • Uteplats
    • Matbord
    • Strykservice

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 22:00
    Utcheckning: senast 11:00
    Licensnummer06029021894HT
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi på Appartement Palais Plages?
      Internet tillhandahålls gratis på Appartement Palais Plages.
    • Är det tillåtet att bo med husdjur Appartement Palais Plages?
      Visst, Appartement Palais Plages tillåter husdjur.
    • Hur stort är Appartement Palais Plages?
      Appartement Palais Plages har en total yta på 22 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    28 km

    Landmärken

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Appartement Palais Plages Cannes

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng